Чорний принц

Саджанці абрикосу "Чорний принц"

Сорт абрикоса Чорний принц утворився в Донецькій області на Артемівській дослідній станції, шляхом схрещування звичайного абрикоса з аличею, тому його ще називають абрикосоалича.


Дерево відносять до середньорослих з неоднорідною, мало загущеною кроною. Головною перевагою сорту Чорний принц є висока морозостійкість плодових бруньок.


Саджанці погано переносять застій води, тому при ймовірності підтоплення ями викопують великі і виробляють дренаж. Чорний принц досить теплолюбний, тому при посадці необхідно вибрати дуже сонячне і тепле місце.


Розмножується даний сорт щепленням на сіянці сливи й абрикоса. Плоди не великі, їх маса не більше 60гр., Темно-бордового або ж дуже темного кольору. М'якоть дуже насичена, яскраво бордова з помаранчевим забарвленням, десертного присмаку. Кісточка дрібна і з легкістю відділяється від м'якоті. У Чорного абрикоса в порівнянні з простим є відмінності:


Стійкість до головних захворювань; Холодостойкість квіткових бруньок.
Чорний принц добре переносить заморозки і стійкий до хвороб різного типу. При оперативному догляді і своєчасній обрізці, дерево приносить стабільно хороший урожай. Дозріває абрикос в середині серпня, але не рівномірно, тому і збір абрикоса проходить в декілька заходів.


Використовують плоди Чорного принца, як в свіжому вигляді, так і на переробку: компоти, соки і варенье. Дуже рідкісний вид абрикоса - є гібридом між абрикосом звичайним і аличею. Догляд за чорним абрикосом практично нічим не відрізняється від догляду за звичайним.